środa, 17 październik 2018 12:36

Bezpieczeństwo w pierwszej kolejności - DEKRA SafetyCheck 2018

W dniach 22-31 października 2018 roku DEKRA Polska organizuje kolejną edycję akcji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, DEKRA SafetyCheck. Młodzi kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich aut na wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów, współpracujących z DEKRA.


Bezpieczna jazda autem dzięki bezpłatnej kontroli bezpieczeństwa

Nadeszła jesień, a wraz z nią zalegające na drogach liście, poranne mgły i coraz częstsze przymrozki. Policyjne statystyki wskazują, że właśnie w tym okresie szczególnie wzrasta liczba wypadków drogowych. Coraz trudniejsze warunki pogodowe, brawura i brak doświadczenia to nie jedyne powody, które grupą najwyższego ryzyka na drodze czynią świeżo upieczonych kierowców. Bardzo ważny jest również stan techniczny samochodu, którym porusza się młody kierowca.

Jak pokazują wyniki prowadzanych przez DEKRA badań technicznych, samochód mający 9 – 11 lat, stwarza potencjalnie trzykrotnie większe zagrożenie, niż pojazd w wieku do trzech lat. W przypadku samochodów starszych niż ośmioletnie, liczba aut z usterkami technicznymi wzrasta już do ponad 80%.

zdjecie_opcjonalne_1_zig_dekra_safety_check.png

Młodzi kierowcy będą mogli za darmo sprawdzić stan techniczny swoich aut

Aby przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, Grupa DEKRA w Polsce kolejny już raz organizuje akcję DEKRA SafetyCheck – bezpłatną kontrolę pojazdów użytkowanych przez młodych kierowców.

W tym roku akcja DEKRA SafetyCheck rozpocznie się w dniu 22 października i potrwa do 31 października. Obejmować będzie ponad 30 wybranych Stacji Kontroli Pojazdów, które biorą udział w programie „Partner DEKRA”. Kierowcy w wieku od 18 do 25 lat będą mieć możliwość bezpłatnego sprawdzenia swoich samochodów m.in. w zakresie oświetlenia, stanu kół i opon, podwozia i układu kierowniczego oraz hamulców.

Celem akcji jest odpowiednio wczesne, niezależne od wymaganych prawem badań technicznych, wykrycie istotnych usterek, które mogą wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Eksperci DEKRA zauważają, że często z pozoru drobne defekty pojazdu mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia kierowców oraz ich pasażerów, a także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

zdjecie_opcjonalne_2_zig_dekra_safety_check.png

Bądźmy świadomi. Badania techniczne samochodów są potrzebne

W toku poprzednich edycji DEKRA SafetyCheck w całej Polsce kontrolom poddano ponad 1000 aut należących do młodych kierowców. Średni wiek przebadanych pojazdów wynosił 11 lat. Usterki stwierdzono aż w 70% samochodów biorących udział w akcji. Najczęstszymi okazały się defekty zawieszenia oraz układu kierowniczego.

Grupa DEKRA w Polsce realizuje akcję DEKRA SafetyCheck w ramach uczestnictwa w projektach z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego: Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Europejskiej Karty Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Działania prowadzone przez DEKRA mają zwrócić uwagę młodych kierowców na ryzyko, które niosą za sobą usterki techniczne ich pojazdów.

Szczegóły akcji na:  https://safetycheck.dekra.pl/

 

Filip Wesołowski, Rzecznik prasowy Grupy DEKRA w Polsce