piątek, 03 marzec 2017 08:02

Za nami udany Dzień Przedsiębiorcy

Dnia 2 marca 2017 roku w Centrum Biznesowo-Konferencyjnym ZIG odbył się "Dzień Przedsiębiorcy", organizowany przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Pracodawców RP, Alior Bank SA oraz EGC Doradztwo Europejskie.

Przywitania licznie przybyłych gości dokonał Pan Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Wystąpienia prelegentów poprzedziło natomiast wręczenie certyfikatów członkowskich nowym firmom i instytucjom, które dołączyły do ponad 400 firm zrzeszonych w naszej Izbie.

W I bloku z prelekcją wystapiła Pani Joanna Małolepszy – Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która przedstawiła nowoczesne rozwiązania usług elektronicznych (e-ZUS), zapewniających lepszą komunikację klientów z ZUS-em.

Następnie w II bloku o programach wsparcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw opowiedział rzecznik NCBiR – Pan Kamil Melcer.

Po krótkiej przerwie na kawę uczestnicy spotkania podczas III bloku mieli okazję wysłuchać wykładów Pani Aleksandry Podobińskiej-Durki – Dyrektor ds. Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych Alior Bank SA oraz Pana Tomasza Kęcerskiego – Dyrektora Zarządzającego EGC Doradztwo Europejskie, pozwalających w formie dyskusji zaprezentować metody efektywnego łączenia funduszy unijnych i oferty bankowej.

Na koniec w IV bloku przedstawicielki Departamentu Funduszy Europejskich Pracodawców RP – Panie Monika Jaworska oraz Olga Scott opowiedziały o działaniach partnerstwa publiczno- prywatnego, z którego szkolenia realizowane są w ramach projektu "PPP dla MMSP" (www.ppp.pracodawcyrp.pl).

Tradycyjnie nie zabrakło również pytań ze strony gości skierowanych do prelegentów, a dotyczących m.in. ilości firm otrzymujących dotacje oraz sposobów na zwiększenie udziału nowych firm wśród tych, które mogą liczyć na wspomniane dofinansowanie.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: