piątek, 13 styczeń 2017 11:03

Udana inauguracja nowego roku przez ZIG w Centrum Innowacji 3M

Pierwsze spotkanie w 2017 roku Członków Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy odbyło się w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu. Dnia 12 stycznia br. ponad 80 Członków Izby – przedstawicieli dolnośląskich firm i  jednostek samorządu terytorialnego miało okazję zwiedzić wspomniane Centrum Innowacji, które powstało z myślą o prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych – z korzyścią dla współczesnego świata i biznesu.

Przywitania gości dokonali wspólnie Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu ZIG Pracodawcy i Przedsiębiorcy oraz Anthony Crawford – Dyrektor Zakładów  Produkcyjnych 3M w Polsce, który z rąk Zarządu Izby w osobach Prezesa Zarządu ZIG  Pracodawcy i Przedsiębiorcy Marka Pasztetnika oraz Elizy Greber – Wiceprezes Zarządu ZIG Pracodawcy i Przedsiębiorcy odebrał podziękowania za współorganizację XIII edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”.

Następnie Zarząd Izby wręczył certyfikaty członkowskie nowym firmom, które w ostatnich miesiącach zdecydowały się wstąpić do ZIG. Tym samym 31 nowych przedsiębiorstw dołączyło do blisko 400 firm z Dolnego Śląska, które są naszymi Członkami i aktywnie uczestniczą w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Po tym wstępie p. Bartłomiej Morzycki – Governmental Relations Leader z firmy 3M Poland Sp. z o.o. przybliżył uczestnikom spotkania profil działalności koncernu – sprzedającego swoje produkty na niemal całym świecie – oraz zaznaczył, że właśnie we Wrocławiu firma 3M zbudowała od podstaw największy kompleks fabryk w naszym kraju.

Kluczowym wydarzeniem wieczoru była jednak możliwość zwiedzenia Centrum Innowacji 3M, będącego jednym z najciekawszych miejsc tego typu w regionie. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć przykłady najciekawszych rozwiązań technologicznych na świecie (np. innowacyjny środek gaśniczy Novec 1230 przeznaczony do szybkiego gaszenia pożarów nim dojdzie do uszkodzenia sprzętu), które spotkały się z dużym zaintersowaniem ze strony licznie przybyłych gości.

Pierwsze spotkanie Członków ZIG – Pracodawcy i Przedsiębiorcy w 2017 roku zakończyło się sukcesem. Mamy nadzieję, że kolejne również przyniosą podobny efekt.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: