Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
wtorek, 06 grudzień 2016 13:24

Sukces spotkania z Piotrem Kuczyńskim i Krzysztofem Prasałem w siedzibie Zachodniej Izby Gospodarczej

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 6 grudnia 2016 roku w godz. 11:00 – 13:00 w Centrum Biznesowo-Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej, w ramach spotkań z ekspertami organizowanych przez Zachodnią Izbę Gospodarczą i Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o., odbyło się spotkanie z Krzysztofem Prasałem – Prezesem Zarządu Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o. oraz Piotrem Kuczyńskim – Głównym Analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o.

Spotkanie, które zgromadziło blisko 100 osób pt. „Realna gospodarka vs. Rynki finansowe – czy ogon macha psem”? dotyczyło przede wszystkim sektorów takich jak: rynki finansowe, gospodarka oraz inwestycje i było wyjątkową okazją do poszerzenia eksperckiej wiedzy na temat aktualnie obowiązujących trendów na rynkach polskich, jak i zagranicznych.

Przywitania zebranych gości dokonali wspólnie: Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej oraz Piotr Pietryszyn – Agent Firmy Inwestycyjnej, Starszy Doradca Finansowy Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o.

Następnie głos zabrał Krzysztof Prasał – Prezes Zarządu Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o., który próbował odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie inwestować i wystrzegać się błędów w procesie inwestycyjnym. Według Prezesa Zarządu Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o.  najważniejsze jest, aby nie tracić zbyt dużego kapitału oraz zarządzać umiejętnie ryzykiem, ponieważ nie istnieją strategie zapewniające 100% zysku. Jednocześnie Krzysztof Prasał podsumował dynamiczny rozwój funduszy (których obecnie jest dwa razy więcej niż w 2005 roku), jak również zaprezentował usługi Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o, tym samym zapraszając wszystkich zainteresowanych do skorzystania z nich.

Po jego wystąpieniu przyszedł czas na wykład z Piotrem Kuczyńskim – Głównym Analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o., który przybliżył słuchaczom, jak rynek akcji i nieruchomości wpływa na gospodarkę oraz przedstawił najważniejsze czynniki odpowiedzialne za ostatnie kryzysy finansowe na świecie. Według Piotra Kuczyńskiego wciąż żyjemy w kryzysie, a do jego powstawania i utrzymywania się zaliczają się m.in.: globalizacja,  spadek podatków oraz przeniesienie części długu w prywatne ręce. Następnie przestawił, jak wygladają obecnie rynki finansowe na świecie, i jak prezentuje się sytuacja Polski na tle innych państw. Według  Głównego Analityka Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o pozytywnymi cechami naszego kraju są m.in.: istnienie dużego rynku wewnętrznego, mała zależność od eksportu, otrzymywanie środków z Unii Europejskiej oraz posiadanie własnej waluty.

Jednocześnie Piotr Kuczyński podczas swojego wykładu miał okazję do odpowiedzi na wiele istotnych pytań, które padły ze strony uczestników spotkania, a które odnosiły się m.in. do sytuacji na rynku walut (głównie, franka dolara i euro), Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz perspektyw, jeśli chodzi o rynki finansowe.

Po merytorycznej dyskusji, w której udział wzięło wiele przybyłych osób, Organizatorzy (Zachodnia Izba Gospodarcza i Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.) przewidzieli poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz zaprosili do kontynuowania rozmów w kuluarach, które miały miejsce jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

 

Czytany 5745 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 grudzień 2016 08:56

Galeria

{gallery}695{/gallery}