Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 07:27

Zapraszamy na nieodpłatny warsztat: Jednolity Plik Kontrolny w SAP - przygotuj się do e-kontroli

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SI-Consulting (SAP Gold Partner) i Kancelaria Olesiński & Wspólnicy zapraszają przedsiębiorców na nieodpłatny warsztat dotyczący tematyki Jednolitego Pliku Kontrolnego. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia w WSB we Wrocławiu.

1 lipca 2016 r. w życie wejdą ważne dla przedsiębiorców zmiany w Ordynacji podatkowej dotyczące przekazywania przez podatników na żądanie organów podatkowych danych w postaci tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). SI-Consulting we współpracy z Kancelarią Olesiński & Wspólnicy proponuje pełne wsparcie w obszarze dostosowania rozwiązań SAP do nowych regulacji. Już 21 kwietnia br. zaprasza na nieodpłatny warsztat, który odbędzie się Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (ul. Fabryczna 29-31, bud. A, s. 116).

Z dniem 1 lipca 2016 roku wszystkie przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 osób lub wykazujące się obrotem powyżej 50 mln EUR i sumą aktywów bilansu powyżej 43 mln EUR będą miały obowiązek udostępniania urzędom skarbowym bardzo szczegółowych danych o prowadzonej działalności gospodarczej. Obowiązkowe będzie dostarczenie danych w ściśle zdefiniowany sposób, w formie elektronicznej, w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

Wymagania w zakresie koniecznych do udostępnienia organom podatkowym danych w wielu wypadkach wykraczają poza informacje ewidencjonowane zazwyczaj w systemach informatycznych – mówi Renata Rokita, dyrektor Działu Konsultingu SAP SI-Consulting. – Skala potencjalnych zmian koniecznych do wprowadzenia przez przedsiębiorstwa w tak krótkim czasie może być sporym wyzwaniem. Dlatego firmy powinny jak najszybciej rozpocząć prace związane z dostosowaniem swoich systemów informatycznych do nowych przepisów prawa i ocenić ryzyko podatkowe z tym związane – dodaje.

Zapisz się warsztat. Uwaga, liczba miejsc ograniczona.

 

Program:
godz. 9.30
Otwarcie warsztatów. Rejestracja gości

godz. 10.00

 • Warunki objęcia obowiązkiem sporządzania JPK. Przepisy przejściowe. Wątpliwości interpretacyjne. Odpowiedzialność i możliwe sankcje za brak wdrożenia JPK.

 • JPK a bezpieczeństwo danych. Ochrona danych osobowych. Zakres tajemnicy skarbowej.

 • Obecny stopień przygotowania systemów księgowych do generowania JPK. JPK a nowe obowiązki ewidencyjne. Dane obligatoryjne i fakultatywne. Omówienie typowych problemów.

godz. 11.15-11.45 Przerwa kawowa
godz. 11.45

 • Jak sobie poradzić z wdrożeniem JPK:
  - Zdefiniowanie podstawowych procesów oraz ich uczestników.
  - Opracowanie koncepcji wdrożenia i wymaganych zmian w procesach.
  - Konfiguracja „Kreatora JPK” oraz wprowadzenie niezbędnych zmian konfiguracyjnych w systemie ERP.
  - Testy – weryfikacja technicznej poprawności generowanych plików.

 • Badanie prawidłowości, spójności i kompletności danych. Co może ujawnić JPK i jak się nie dać złapać na prostych błędach. Możliwości elektronicznej walidacji danych – symulacja e-kontroli. Algorytmy weryfikacji danych.

godz. 13.15 Podsumowanie i zakończenie

W czasie warsztatów eksperci SI-Consulting oraz Olesiński & Wspólnicy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy do udziału!

Czytany 6831 razy
Rafał Różewicz

Najnowsze od Rafał Różewicz