wtorek, 12 styczeń 2016 10:59

Zaproszenie do udziału w 12. edycji Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do udziału jako wystawca w 12-tej edycji Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli denkmal. Targi denkmal są najważniejszym spotkaniem branży ochrony i zachowania zabytków w Europie. Organizowane są one w cyklu dwuletnim i stanowią najistotniejszą platformę wymiany kontaktów i doświadczeń w zakresie europejskiego dziedzictwa i ochrony zabytków, w tym zabytkowych budowli, zabytków przemysłowych, zabytkowych ogrodów oraz zabytków kultury i sztuki, a także restauracji oraz rewitalizacji miast. Patronat nad targami obejmuje UNESCO.

W ostatniej edycji targów denkmal w roku 2014 udział wzięło 434 wystawców z 17 krajów, a odwiedziło je 13.100 specjalistów z branży. Na powierzchni ponad 400 m² swoją ofertę zaprezentowało 21 wystawców z Polski, w tym m.in. firma Rafael Decoration, Konserwacje Zabytków Marek Trojanowski, About-s Sp. z o.o., Manufaktura Łukova, Multi Stone Sp. z o.o., Biuro Techniczne Tadeusz Kwaśny, Grupa Atlas, Fronton s.c., PKZ Barański & Wspólnicy Sp. K., Astragis, Smarttech Sp. z o.o., Mode S.A., Scanning 3D czy Silten Terbud. Z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystąpił już po raz trzeci Narodowy Instytut Dziedzictwa, który zaprezentował dwie wystawy specjalne „Rola koloru w zabytkach architektury w Polsce oraz proces ochrony i konserwacji tej wartości na przykładzie wybranych obiektów" oraz „Konserwacja polskiej części Parku Mużakowskiego w latach 1989-2014".

Cechą charakterystyczną targów jest bogaty program towarzyszący, na który składają się wystawy specjalne, warsztaty konserwatorskie oraz konferencje, wykłady, sympozja i prezentacje. Dzięki temu targi denkmal cieszą się wielkim uznaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i przedstawicieli placówek ochrony zabytków z całej Europy. Do grona odwiedzających należą architekci, planiści, inżynierowie budownictwa, restauratorzy, konserwatorzy, przedstawiciele samorządów, wykonawcy inwestycji prywatnych, publicznych i kościelnych oraz inwestorzy i właściciele zabytkowych obiektów.

 

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji CONTACT, organizowanej w ramach światowej sieci enterprise europe network. Jej celem jest stworzenie wymiany kontaktów, usług, produktów oraz know-how dla wszystkich podmiotów reprezentujących branżę ochrony zabytków, konserwacji i restauracji, a także rewitalizacji miast i modernizacji budynków. W giełdzie udział biorą firmy, instytucje oraz zakłady z całej Europy.

 

Jednym z ważniejszych wydarzeń targów denkmal jest ceremonia przyznania Złotych Medali targów denkmal za wybitne osiągnięcia w branży ochrony i zachowania zabytków w Europie. Złote Medale przyznawane są przez fachowe jury, w skład którego wchodzą światowej sławy eksperci w dziedzinie ochrony zabytków: członkowie Rady Merytorycznej i Międzynarodowego Kuratorium targów denkmal.

 

Koszt niezabudowanej powierzchni wystawienniczej:                                  

 

- stoisko szeregowe (jedna strona otwarta)                  123,- euro/m2

 

- stoisko narożne (dwie strony otwarte)                         128,- euro/m2

 

- stoisko czołowe (trzy strony otwarte)                           138,- euro/m2

 

- stoisko wyspowe (cztery strony otwarte)                     148,- euro/m2

 

Minimalna wielkość stoiska                                             10m2

 

 

Przy zgłoszeniu do dnia 31 marca 2016 roku przysługuje 10% rabatu od wymienionych powyżej cen.

 

Koszty dodatkowe to: obowiązkowy wpis do katalogu wystawców 130,- euro, zryczałtowana opłata reklamowa 80,- euro oraz niemiecki podatek targowy AUMA w wysokości 0,60 euro/m2. Ceny netto plus 19% niemieckiego podatku VAT.

 

 

Link do formularzy zgłoszeniowych:

 

www.targi-denkmal.pl/download/pdf1/DENKMAL_2016_AU_Komplet.pdf

 

W tym samym terminie odbędą się Branżowe Targi Budownictwa z Gliny Lehmbau oraz Branżowe Targi Technik Muzealniczych i Wystawienniczych MUTEC.

 

 

Więcej informacji:www.targi-denkmal.pl, www.denkmal-leipzig.de.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w targach jako wystawca lub uzyskaniem dodatkowych informacji o targach, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielstwem.

 

Czytany 6969 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 styczeń 2016 11:10