wtorek, 05 styczeń 2016 13:45

Misja Gospodarcza do Indii 13-18 luty 2016 r.

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że w dniach 13 – 18 lutego 2016 r. odbędzie się Misja Gospodarcza do Indii (Bombaj) w ramach programu Make in India.

Wydarzenie organizowane jest przez KIG oraz Indyjsko Polską Izbę Gospodarczo Handlową we współpracy z Ambasadą RP w New Delhi oraz Ambasadą Indii w Polsce.

Misji będzie przewodniczył przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Rozwoju.

To ważne wydarzenie gospodarcze odbędzie się z udziałem administracji rządowej, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstw z Polski i z Indii.

Zakres branżowy delegatów jest następujący: sektor wydobywczo-energetyczny, rolno-spożywczy, meblarski, nowoczesne technologie, meblarski.

Przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w misji zapewniamy kompleksową obsługę logistyczną pobytu w Indiach (przelot na trasie Warszawa – Bombaj - Warszawa, lokalny transport, hotel, wizę, aranżację spotkań biznesowych, obsługę tłumaczeniową). W programie  przewidujemy:

- udział w Polsko – Indyjskim Forum Gospodarczym w Bombaju, przygotowanym we współpracy z Konfederacją Indyjskich Izb Przemysłowo Handlowych oraz lokalnymi organizacjami biznesowymi,

- uczestnictwo w polsko-indyjskich rozmowach B2B, promocję w  organizacjach otoczenia biznesu i lokalnej prasie.

- udział w spotkaniach w ramach programu Make in India.

Program Make in India zapoczątkowany został przez Premiera Modi w październiku 2014, jako przeciwstawienie się prospektowi nadchodzącego kryzysu I szybko stał się wezwaniem dla niezliczonej ilości udziałowców oraz partnerów biznesowych. Było to potężne, spajające wezwanie do działania ku mieszkańcom Indii, liderom biznesu oraz zaproszenie do potencjalnej współpracy z partnerami I inwestorami z całego świata. Jednakże Make in India to coś więcej niż inspirujący slogan. Program ten reprezentuje wszechstronną I niespotykaną restrukturyzację przestarzałych procesów I polityki. Co najważniejsze jednak, program ten to całkowita zmiana myślenia przez Rząd – przestawienie z rozkazywania na partnerstwo w biznesie, w zgodzie z założeniem Premiera Modiego ‘Minimum Rządu, Maksimum Zarządzania’.

Rząd Indii organizuje wielkie wydarzenie Make in India Week w Bombaju 13 – 18 lutego 2016 roku. The Make in India Week ma na celu zaprezentować ludzi, politykę oraz partnerstwo, które stoją za nowa przemysłową rewolucją w Indiach. Zestawiony na tle dynamicznej handlowej stolicy – Bombajowi, tydzień ten ma na celu udostępnić wgląd oraz okazję do połączenia się z globalnymi liderami, wizjonerami, członkami akademii oraz centralną jak I lokalną administracją rządową. Make in India Week  skupi się głównie na:

Make in India Center będzie platformą ukazującą innowacyjne produkty oraz procesy przemysłowe opracowane w Indiach wraz z wizją wykorzystania projektów, innowacji I technologii w globalnym przemyśle.

Azjatyckie Forum Biznesowe (Asia Business Forum) składać się będzie z serii seminarium, spotkań Prezesów, spotkań przy okrągłym stole oraz wydarzeń mających na celu nawiązanie kontaktów oraz dyskusje na temat wyzwać ekonomicznych, okazji do inwestycji oraz projektów I innowacji. W wydarzeniu tym udział wezmą światowi wizjonerzy oraz liderzy ze sfer finansów, przemysłu oraz projektów.

Hackaton będzie 24-godzinnym maratonem podczas którego programiści, inżynierowie oraz projektanci współpracować będą przez dobę aby wpaść na pomysły pozwalające na rozwiązywanie problemów miejskich projektów.

Ponadto wiele spotkań takich jak State Sessions*, Konferencje w projektowaniu, Przedstawienia Kulturalno-modowe oraz obiady mające ułatwić nawiązywanie kontaktów.

Istnieje możliwość dofinansowania udziału przedsiębiorców w misji do Indii w ramach pomocy finansowej deminimis.

Z uwagi na harmonogram przygotowań oraz możliwość uzyskania dofinansowania ramach pomocy deminimis, uprzejmie prosimy o pilne do dnia 11 stycznia 2016, przesłanie wstępnego zgłoszenia  udziału w misji gospodarczej na załączonym formularzu.

Wszystkim zainteresowanym przekażemy następnie dalsze szczegóły organizacyjno-kosztowe związane z uczestnictwem.

Zapytania w sprawie uczestnictwa w misji  oraz  zgłoszenia udziału przyjmuje Biuro Współpracy z Zagranicą KIG: Maria Nowakowska, tel: 22 6309783, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Agnieszka Salamończyk, tel: 22 6309773, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 4518 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 styczeń 2016 14:03