Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
środa, 01 lipiec 2015 06:38

Delegacja z Holandii odwiedziła Zachodnią Izbę Gospodarczą

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 czerwca Zachodnia Izba Gospodarcza gościła delegację holenderskich przedsiębiorców z Bredy wraz z Burmistrzem miasta. Celem niniejszego spotkania było wzajemne poznanie się i nawiązanie współpracy biznesowej.

Gości przywitała i prowadziła spotkanie dr inż. Julita Markiewicz-Patkowska – Dyrektor ds. Innowacji i Funduszy Międzynarodowych w Zachodniej Izbie Gospodarczej, która opowiedziała o działalności ZIG. Następnie głos zabrał Burmistrz Bredy Paul Depla, który podziękował za zaproszenie, po czym uczestnicy spotkania mieli przyjemność obejrzeć prezentację miasta Breda i wysłuchać jego historii. W prezentacji skupiono się przede wszystkim na kluczowych sektorach: biznesie, edukacji, kulturze i turystyce. Jak można było dowiedzieć się ze spotkania, miasto oferuje inwestorom nowoczesny system transportu i komunikacji, połączony z wysokim standardem życia. Jednocześnie jest to miasto, w którym swoją produkcję uruchomiło kilkanaście znanych na świecie marek, m.in.: Haribo, Chevrolet, Scania oraz Samsung.

Po zaprezentowaniu walorów Bredy głos zabrali przedstawiciele poszczególnych sektorów lokalnej gospodarki: logistyki, branży IT, branż: chemicznej i kreatywnej - z Agencji Rozwoju Gospodarki REWIN, firmy BRIM i organizacji City of Imagineers.

Jednocześnie uczestnicy spotkania po stronie polskiej również pokrótce omówili działalność przedsiębiorstw, które reprezentowali, co sprzyjało wymianie doświadczeń, informacji, a w konsekwencji wizytówek. Mamy nadzieję, że spotkanie to pozwoliło przedsiębiorcom z Polski i Holandii lepiej się poznać i przyczyniło się do nawiązania pierwszych poważniejszych kontaktów, które już wkrótce przerodzą się w owocną współpracę. Jak podkreśla Sylwia Lasota - Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej w Zachodniej Izbie Gospodarczej, "taka forma nawiązywania kontaktów biznesowych, cieszy sie u przedsiębiorców dużym uznaniem. Dzięki bezpośrednim spotkaniom w małych grupach, każdy z zainteresowanych ma możliwość indywidualnie przedstawić swoją ofertę i oczekiwania".

Czytany 8657 razy

Galeria

{gallery}446{/gallery}