wtorek, 02 czerwiec 2015 09:48

Nowy numer "Kapitału Dolnego Śląska" już w wersji elektronicznej

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury najnowszego numeru Kapitału Dolnego Śląska, który jest już dostępny w wersji elektronicznej. W najnowszym, majowym wydaniu Kapitału Dolnego Śląska prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz ocenia 25 lat samorządności w Polsce. Jego zdaniem demokracja samorządowa wciąż ma wiele wad.

– Brak powiązań między poszczególnymi szczeblami samorządności, np. gminami i regionami, zdaje się być brakiem, a nie sukcesem – uważa włodarz stolicy Dolnego Śląska. – Polska samorządność to jednak, w ogólnej ocenie, wielki sukces. Głównie w zakresie kreowania lokalnej tożsamości oraz ekonomicznej i inwestycyjno-infrastrukturalnej sprawności – dodaje.

Andrzej Warzecha, prezes zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria SA w rozmowie z Kapitałem podkreślał, jak ważne dla przedsiębiorstwa, europejskiego lidera w branży koksowniczej jest zaangażowane wspieranie lokalnej społeczności. – Tej pomocy potrzeba tu bardzo dużo. Możliwe, że przemysł, na którym opierała się gospodarka Wałbrzycha i okolic zlikwidowano zbyt gwałtownie. Szczęśliwie dostrzegam wiele starań samorządu, szczególnie prezydenta miasta, które sprawiają, że Wałbrzych zaczyna odżywać – konstatuje.

W majowym wydaniu Kapitału znalazły się równie interesujące spostrzeżenia, opinie i wypowiedzi m.in. Roberta Jagły, prezesa zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, samorządowców, Doroty Pawnuk, burmistrz Strzelina, Marcina Orzeszka, burmistrza Ząbkowic Śląskich, Włodzimierza Chlebosza, wójta Czernicy czy marszałka województwa dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego.

Kapitał Dolnego Śląska ukazał się 22 maja wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną.

 

Czytany 8264 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 czerwiec 2015 09:59