wtorek, 20 styczeń 2015 08:07

Value Creation: zaproszenie na szkolenie z wykorzystaniem symulacji biznesowej Change Masters 2015

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli chcą Państwo sprawdzić się sprawdzić w praktycznym zarządzaniu zmianą w firmie, to Szkoła Zarządzania Zmianą firmy Value Creation zaprasza na unikatowe warsztaty szkoleniowe z wykorzystaniem symulacji biznesowej Change Masters 2015: Praktyka skutecznego wdrażania zmian w firmie. Symulacja biznesowa.

Miejsce szkolenia: Wrocław.

Termin: 10.02.2015.

UWAGA: Dla członków ZIG przewidujemy specjalną zniżkę.

Stosunkowo wysoki odsetek porażek we wdrażaniu zmian w firmach (nawet 70% planowanych zmian kończy się porażką), uzasadnia konieczność doskonalenia kompetencji menedżerów w zakresie zarządzania zmianami. Efektywność doskonalenia tych kompetencji będzie wyższa, jeżeli wykorzystamy do tego celu metody nauki przez doświadczenie, takie jak symulacja biznesowa. Zastosowanie symulacji jest zatem uzasadnione z kilku przyczyn:

  1. Rzeczywisty proces zmian jest długotrwały (może trwać nawet 1-2 lata), co utrudnia naukę poprzez obserwację działań innych,

  2. Modele zarządzania zmianą nie zawsze są „intuicyjne”, więc „rozpoznanie bojem” może prowadzić do kosztownych błędów”,

  3. Podmiotem zmian (nie przedmiotem) są ludzie (pracownicy firmy), a to nader delikatna materia.

Przedmiotem symulacji Change Masters jest zasadnicza zmiana w firmie, zaś podmiotem działań konkretni, scharakteryzowani pracownicy. Uczestnicy, podzieleni na kilkuosobowe zespoły (Komitety Zmian), mają okazję przeprowadzić roczny program zmian w organizacji (w ciągu jedno- lub dwudniowych warsztatów). Zespoły przeprowadzą zmiany z sukcesem, jeżeli przeprowadzą pracowników przez proces zmian, a opisana w symulacji organizacja zacznie osiągać korzyści z przeprowadzonej zmiany.

W ramach symulacji każdy zespół powinien przeprowadzić jak największą ilość pracowników przedsiębiorstwa przez cały proces zmian. Aby to osiągnąć może używać zasobów, jakie są niezbędne do przeprowadzenia zmian, będących w dyspozycji zespołu oraz dobierać działania zmierzające do wdrożenia zmian. Prowadzący symulację na bieżąco udziela uczestnikom informacji zwrotnych, dotyczących każdego z podjętych przez nich działań. W trakcie symulacji (na zakończenie kwartału, czy półrocza) poszczególne zespoły wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi skuteczności podejmowanych działań oraz poszukują przyczyn sukcesów lub niepowodzeń.

Na zakończenie symulacji, po zaprezentowaniu ostatecznych rezultatów poszczególnych zespołów, prowadzący wraz z uczestnikami dyskutują przebieg symulacji, a następnie podsumowują nabyte (ugruntowane/doskonalone) w czasie symulacji wiedzę i umiejętności, w kontekście możliwości ich praktycznego wykorzystania w trakcie zmian odbywających się w ich firmie.

Sprawdź jakim jesteś liderem zmian!

Z chęcią udzielimy Państwu wszelkich dodatkowych informacji:

Tel. 602 605 952, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.zmiana.edu.pl

Zapoznaj się z programem warsztatów szkoleniowych

Wypełnij już dziś formularz zgłoszenia na szkolenie

Czytany 5743 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 styczeń 2015 08:48