Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
piątek, 17 październik 2014 08:43

Relacja z wieczoru toskańskiego i forum biznesowego

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 14.10. 2014 r. w Centrum Biznesowo-Konferencyjnym ZIG miało miejsce podwójne, jakże interesujące spotkanie z firmą ARUM SA, które poprowadził znany z telewizji i ceniony Włoch polskiego pochodzenia - Witold Casetti – współzałożyciel firmy. Zanim jednak opowiedział o Toskanii, z której pochodzi, licznie zgromadzoną publiczność przywitali Prezes Zarządu ZIG Marek Pasztetnik oraz Tomasz Górecki – Dyrektor Oddziału ARUM SA.

Witold „Vito” Casetti od 15 lat mieszka na stałe w Polsce. Wciąż jednak utrzymuje ścisłe kontakty z regionem, z którego pochodzi. Podczas spotkania przedstawił on krótką historię swojej rodziny (jego matka jest Polką) oraz opowiedział o tym, dlaczego zamieszkał w naszym kraju. Jak sam twierdził „kocha równocześnie Włochy i Polskę”. W trakcie opowieści, której towarzyszyła prezentacja zdjęć oraz przewodników jego autorstwa, Vito Casetti wymienił 5 powodów, dla których warto odwiedzić Toskanię, cofając się aż do czasów średniowiecza.

Są to przede wszystkim: kultura i sztuka (odwiedzając ten region nie można nie odwiedzić pięknej Florencji), morze  (woda u wybrzeży Toskanii uchodzi za najczystszą we Włoszech), agroturystyka (modna od końca lat 80-tych, przyciągająca na te tereny gwiazdy muzyki i filmu ), wino i kuchnia (wina toskańskie uchodzą za jedne z najlepszych w świecie i warto kupować je bezpośrednio od producentów), wreszcie moda i styl (Toskania słynie z wielu marek klasy światowej: Gucci, Roberto Cavalli czy Salvatore Ferragamo).

Następnie rozpoczęło się Forum biznesowe, podczas którego Vito Casetti przedstawił różnicę pomiędzy edukacją biznesową a finansową. Casetti z finansami związany jest od roku 1994, od trzech lat reprezentuje natomiast firmę ARUM SA, która pomaga w zarządzaniu finansami swoich klientów. Jak podkreślił: warto przede wszystkim inwestować, bo „skoro zarabiasz dobrze, to nie znaczy, że jesteś bogaty”. Liczą się zatem przede wszystkim tzw. "aktywa”, które generują dochód pasywny, pozwalający skutecznie zabezpieczyć swoją przyszłość. Aczkolwiek prawdziwym bogactwem – jak podsumował Casetti – jest bogactwo przede wszystkim mentalne. Innymi słowy, liczy się przede wszystkim charakter, który może pomóc w osiągnięciu finansowego sukcesu.

Po miłym i jednocześnie merytorycznym spotkaniu wszyscy zostali zaproszeni na skromny toskański poczęstunek, który cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Czytany 9967 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 październik 2014 09:04

Galeria

{gallery}244{/gallery}