środa, 17 wrzesień 2014 10:51

Unijne pieniądze na start - bezpłatne spotkanie informacyjne dla "młodych" firm

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego przygotowuje kolejną bezpłatną konferencję dla przedsiębiorców. Pod hasłem „Unijne pieniądze na start” eksperci spotkają się z przedstawicielami „młodych” firm we wtorek, 23 września w Zachodniej Izbie Gospodarczej we Wrocławiu.

Wrocławska konferencja to część cyklu spotkań na całym Dolnym Śląsku, jakie na ten rok zaplanował Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Do bezpłatnego udziału w niej FRW zaprasza przede wszystkim przedstawicieli firm, które działają na rynku nie dłużej niż dwa lata.

-Podzielimy się z przedsiębiorcami informacjami na temat możliwości pozyskania finansowania w postaci pożyczek unijnych. Informacje te są szczególnie cenne dla firm, które niedawno rozpoczęły swoją działalność i poszukują środków na realizację przedsięwzięć biznesowych – zapewnia Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. - Skupimy się na inicjatywie JEREMIE jako szansie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dokładnie wyjaśnimy zatem kto i na jaki cel może uzyskać wsparcie dla prowadzonej działalności gospodarczej ze środków RPO w nowym rozdaniu – zapewnia.

O pieniądzach z nowego rozdania JEREMIE szczegółowo opowie Dariusz Wieloch, Zastępca Dyrektora Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej Banku Gospodarstwa Krajowego.

W trakcie spotkania eksperci zaprezentują również możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii mobilnych w działalności biznesowej, pokażą jak czerpać korzyści z mediów społecznościowych, a także udzielą praktycznych wskazówek dotyczących barier prawnych w rozwoju przedsiębiorczości.

- Postępujący rozwój technologiczny sprawia, że coraz istotniejszym czynnikiem zwiększenia innowacyjności przedsiębiorstw będzie intensywne wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), w tym mediów społecznościowych. Rynek pracy będzie wymagał kwalifikacji w obszarze nowych technologii coraz częściej i powszechniej - zarówno u pracowników, kadr kierowniczych, menedżerów, specjalistów, jak i właścicieli przedsiębiorstw – mówi Marcin Kowalski, prezes zarządu Human Partner Sp. z o.o. - Umiejętność wykorzystywania nowych technologii stanie się przy tym potrzebna na różnych stanowiskach, we wszelkich aspektach funkcjonowania przedsiębiorstwa – od fazy badawczo-rozwojowej i projektowania, przez marketing i finanse, po produkcję, magazynowanie i  sprzedaż – podkreśla.

Podczas konferencji swój wykład, a także punkt konsultacyjny będą mieli prawnicy z Kancelarii Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska spółka partnerska. Każdy będzie mógł zadać pytanie w istotnym dla siebie temacie, każdy też otrzyma bony na pierwszą bezpłatną poradę w siedzibie kancelarii.

Aby zgłosić się do udziału w bezpłatnej konferencji, trzeba wypełnić formularz (dostępny na stronie www.frw.pl) i przesłać go w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na nr 74 66-44-822.

Czytany 8746 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 wrzesień 2014 11:06