Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
czwartek, 11 wrzesień 2014 10:44

Relacja ze spotkania z burmistrzem miasta Netanja – Panią Myriam Fierberg – Ikar

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 września 2014 roku w Centrum Biznesowo-Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej miało miejsce wyjątkowe spotkanie z burmistrzem izrealeskiego miasta Netanja – Panią Myriam Fierberg – Ikar, piastującą to stanowisko już od 16 lat. Spotkanie to było więc o tyle cenniejsze, iż goście mieli okazję poznać kobietę, która jako pierwsza w historii Izraela otrzymała tak prestiżowe stanowisko w aparacie państwa. Spotkanie poprowadził Wiceprzewodniczący Rady ZIG – Maciej Sygit, który przedstawił, oprócz Pani burmistrz, pozostałych członków delegacji, po czym oddał głos Pani Fierberg – Ikar.

Burmistrz Netanji opowiedziała o swoim mieście zarówno pod kątem społecznym, jak również turystycznym. Netanja jest, jak na warunki izraelskie, miastem dużym, liczącym ponad 200 tysięcy mieszkańców. Położone między Haifą a Tel-Avivem charakteryzuje się gorącym klimatem, jak również nowoczesnym zapleczem sportowym. Netanja to również dynamicznie rozwijające się miasto pod względem biznesowym. I w tym celu, jak potwierdziła Pani burmistrz, prowadzone są rozmowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego pod kątem współpracy finansowej oraz turystycznej.

Podczas spotkania nie brakowało pytań o plan współpracy z Dolnym Śląskiem oraz następne wizyty Pani Fierberg - Ikar w Polsce. Następnie Bartłomiej Orłowski – Dyrektor Wydziału Współpracy Zagranicą i Projektów Międzynarodowych UMWD przedstawił  historię Dolnego Śląska oraz przemian ustrojowych w Polsce wraz ze zmianą struktur administracyjnych, tym samym zachęcając do podjęcia intensywnej współpracy.

Na zakończenie spotkania burmistrz Myriam Fierberg – Ikar otrzymała skromne upominki od zgromadzonej publiczności, po czym wszyscy udali się na specjalnie w tym celu przygotowany poczęstunek. Ciekawostką był fakt, iż 70% delegacji, jak wspomniała Pani burmistrz, pochodzi z Polski, natomiast mąż Pani Fierberg - Ikar urodził się we Wrocławiu.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z galerii:

Czytany 9945 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 wrzesień 2014 13:06

Galeria

{gallery}208{/gallery}