Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
środa, 02 lipiec 2014 11:07

II Forum Kobiet - relacja

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 26 czerwca 2014 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym w Kompleksie Hali Stulecia odbyło się II Forum Kobiet – wydarzenie, w trakcie którego wybitne osobistości świata nauki, kultury i polityki płci pięknej miały okazję opowiedzieć o swoich pasjach i drodze do sukcesu. Jednaktematem przewodnim imprezy była profilaktyka zdrowia.

II Forum Kobiet, współorganizowane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenie MoMo, otworzyła Wiceprzewodnicząca Rady ZIGBarbara Pokorny wraz z Ewą Mańkowską – Wicewojewodą Dolnośląskim, która objęła Honorowy Patronat nad tegoroczną imprezą. Po przywitaniu gościWiceprzewodnicząca Rady ZIG Barbara Pokorny odczytałalist Pierwszej Damy – Anny Komorowskiej.

Pierwszym gościem specjalnymbyłaRenata Granowska, Radna Rady Miejskiej Wrocławia. Pytania zadawane jej przez prowadzącą spotkanie Dorotę Wellman, wybitną dziennikarkę stacji TVN, odnosiły się do sytuacji kobiet w polityce oraz początkówjej politycznej kariery.

Kolejnym gościem Doroty Wellman była Alicja Węgorzewska – światowej klasy śpiewaczka operowa. Alicja Węgorzewska, przy dźwiękach swoich najlepszych kompozycji, również powróciła do przeszłości, opowiadając o tym, jak w wieku 4 lat "zakochała" się w fortepianie i w ten sposób związała swoje życie z muzyką. Tego samego wieczoru na scenie Radia Wrocław odbył się koncert, będący światową premierą jej najnowszej płyty pt. "I Colori Dell 'Amore".

Wypowiedzi Prof. dr hab. Alicji Chybickiej – kierownika Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej,senator VIII kadencji dotyczyły przede wszystkim kwestii dietetycznych oraz profilaktycznych (drugorzędowej i trzeciorzędowej). Prof. dr hab. Alicja Chybicka odnosła się także do tematu odpowiedniego podejścia do życia, które okazuje się być kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o utrzymanie dobrego zdrowia i sylwetki.

Prof. dr hab. Marta Kopaczyńskamiędzynarodowy autorytet w Biomedycynie i Nanomedycynie zaprezentowała skuteczne i nowatorskie możliwości w walce z nowotworami, przede wszystkim z czerniakiem. Według Prof. dr hab. Marty Kopaczyńskiej jesteśmy już bliscy wynalezienia skutecznego leku na raka, czego dowodem była prezentacja najnowszych wyników badań naukowych.

Tymczasem Agnieszka Arendarczyk – ekspert medycyny przeciwstarzeniowej i dietetyki odpowiedziała na zasadnicze pytanie: "Czym jest medycyna przeciwstarzeniowa?". Według lekarki jest ona przede wszystkim próbą wyrównania dysproporcji między długością życia a długością życia w chorobie. Poruszenie wśród publiczności wywołała informacja, iż w ostatnich latach przesunęła się granica w określaniu wieku człowieka. Dziś wiek podeszły zaczyna się dopiero od 80-tki. Poniżej to wiek średni.

Ostatnim gościem drugiego bloku, zaproszonym na scenę przez Dorotę Wellman, była Katarzyna Skrzynecka – wokalistka i aktorka. Jej wystąpienie zostało poprzedzone materiałem filmowym z finału konkursu pierwszej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Katarzyna Skrzynecka z dumą mówiła o tym, iż warto spełniać swoje marzenia, a drogą do ich realizowania jest nieustanna praca nad sobą.

Jednym z ostatnich punktów spotkania, oprócz rozmów podsumowujących, była dyskusja z Partnerami Forum: Dominiką Cebrat – Dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz w PKO Banku Polskim SA, Renatą Gil – Wspólnikiem sieci gabinetów Pure Harmony Club, Dorotą Sobkowiak – Lekarzem dietetykiem i Agnieszką Aleksandrowicz – Prezes Zarządu Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".

Na koniec publiczność zadawała pytania prowadzącej imprezę Dorocie Wellman. Ponadto w trakcie przerw kawowych oraz lunchu goście mogli skorzystać z darmowych badań profilaktycznych.

Przy organizacji II Wrocławskiego Forum Kobiet dziękujemy za wsparcie Partnerom Strategicznym: PZU oraz PKO Bankowi Polskiemu SA, Partnerom Głównym: firmie Lexus (oddział we Wrocławiu) oraz firmie Tołpa, a także Partnerom Forum i Partnerom Medialnym.

Czytany 6306 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 wrzesień 2014 12:51

Galeria

{gallery}187{/gallery}