Uwaga
  • Simple Image Gallery Pro Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
wtorek, 01 lipiec 2014 11:49

Gryfy 2014 - konferencja

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 17 czerwca 2014 roku w siedzibie Zachodniej Izby Gospodarczej odbyła się konferencja prasowa inaugurująca XI edycję Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”.
XI edycja konkursu rozpoczyna nowy etap w historii Konkursu „Dolnośląski Gryf Nagroda Gospodarcza" – znanego i prestiżowego wyróżnienia na Dolnym Śląsku. W nowe dziesięciolecie wkraczamy z nowym partnerem konkursu - Firmą PwC, która dołączy do dotychczasowych partnerów tym samym w sposób merytoryczny wesprze organizatorów przy tworzeniu nowych kategorii konkursowych, jak również Kapitułę Konkursu poprzez zapewnienie wewnętrznej spójności danych zawartych w ankietach. Współpraca z firmą PwC umożliwi wprowadzenie wielu innowacyjnych pomysłów, a także przyczyni się do rozwoju naszej nagrody, która jeszcze w większym stopniu stanie się wyznacznikiem jakości dolnośląskich przedsiębiorstw.

„Dolnośląscy przedsiębiorcy należą do najaktywniejszych i najskuteczniejszych w kraju. To oni budują siłę gospodarczą naszego regionu i to im należy się szczególne uznanie za to, że dzisiaj Dolny Śląsk należy do najsilniejszych regionów w Polsce. Nagroda Dolnośląski Gryf to jedna z form wyrażenia takiego uznania dla najlepszych w swoich branżach. Laureaci „Dolnośląskich Gryfów” to przedsiębiorcy wybitni, rzetelni i niezwykle sprawni biznesowo. Cieszę się, że samorząd wojewódzki może uczestniczyć w tym tak ważnym dla regionu i środowiska przedsiębiorców konkursie.” - mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Z kolei Prof. Witold Orłowski – członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów oraz Główny Doradca Ekonomiczny PwC dodaje: „Cieszymy się, że PwC będzie mogło współtworzyć konkurs i wesprzeć organizatorów swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecnie konsultujemy z organizatorami nasze propozycje nowych kategorii konkursowych. Zaproponowaliśmy rozwiązania pozwalające wyróżniać nagrodą firmy, które działają innowacyjnie, odpowiedzialnie, a także przedsiębiorstwa promujące region Dolnego Śląska. Nowe kategorie umożliwią start w konkursie nie tylko dużym korporacjom, zarówno z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, ale także firmom średnim, małym oraz mikroprzedsiębiorstwom. Postaramy się, żeby ankiety były przyjazne dla przedsiębiorców oraz aby ukazywały różne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Mamy także nadzieję, że zaproponowany przez nas system oceny danych zawartych w ankietach, ułatwi kapitule podejmowanie decyzji o tym, komu należy przyznać nagrodę.”

Wtóruje mu Dariusz Wyborski, Rzecznik Prasowy KGHM Polska Miedź S.A.: „Dolnośląski Gryf jest nagrodą wyjątkową. Mityczny stwór, będący połączeniem lwa i orła, wyraźnie wskazuje wartości, które nagroda promuje, a jednocześnie zawiera symbolikę wykraczającą poza Dolny Śląsk. Tak jak najlepsze dolnośląskie firmy, laureatki tej nagrody, stają się firmami globalnymi. Dzisiaj nie sposób uniknąć właśnie globalnych wyzwań, rzecz w tym, aby umieć je dobrze wykorzystać. Gryf dodaje skrzydeł i odwagi tym, którzy mają śmiałą wizję rozwoju i realną strategię jej urzeczywistniania. Przy wzajemnym zaufaniu, wytrwałości, otwartości na innowacje i umiejętności dostrzegania gospodarczych trendów z pewnością można osiągnąć sukces.”

Tymczasem Grzegorz Dzik – Prezes Zarządu Impel SA, Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej podsumowuje: „Wchodzimy w drugą dekadę organizacji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Bardzo nas cieszy kontynuacja współpracy z Panem Prezesem Herbertem Wirthem, a także, że do organizacji gryfów włącza się partner merytoryczny – firma doradcza z Wielkiej Czwórki - PWC na czele z prof. Witoldem Orłowskim. Zachowując najlepsze cechy nagrody tj. jej prestiż i niezależność zagwarantowaną przez skład Kapituły – grono najwybitniejszych przedstawicieli regionalnych władz administracyjnych, świata nauki i biznesu wprowadzimy wraz z PWC świeże, nowoczesne spojrzenie na kategorie konkursowe. Gryf będzie podążał za zmieniającą się rzeczywistością.”

Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf od 10 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Tym razem wyróżnia także najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Czytany 5371 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 wrzesień 2014 12:50

Galeria

{gallery}186{/gallery}